Bota/Rajoni

Kina regjistron 9 raste të reja me COVID-19

Kina regjistron 9 raste të reja me COVID-19
08:23 | 09 Korrik 2020

Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Kina raportoi nëntë raste të reja të koronavirusit në kontinent për 8 korrik, krahasuar me shtatë një ditë më parë, tha autoriteti shëndetësor të enjten, raporton Reuters.

Të gjitha infeksionet e reja ishin raste të importuara, sipas një deklarate të Komisionit Kombëtar të Shëndetit.

Kina raportoi gjashtë pacientë të rinj asimptomatikë, njëjtë si një ditë më parë.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera