×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kina raporton për vetëm 22 raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Kina të enjten ka raportuar për vetëm 22 raste të reja me COVID-19, 18 prej tyre në provincën Xinjiang, njofton BBC.

  Në këtë provincë është parë rritje e numrit të rasteve në javët e fundit dhe në qytetin Urumqi janë futur masa të reja izoluese për të parandaluar përhapjen. Një rast tjetër është raportuar në qytetin Dalian. Një punëtor i një kompanie të përpunimit të ushqimit të detit ka rezultuar pozitiv me virusin.

  Mostrat e marra nga brenda kompania përfshirë edhe nga ushqimi i ngrirë, nga punëtoria, mensa dhe selia, po ashtu kanë rezultuar pozitive, sipas mediumeve shtetërore kineze.

  Kina, epiqendra e koronavirusit të ri, ka regjistruar deri më tash 83.729 raste të reja dhe 4634 të vdekur.

  Maca e zezë sjell super çmime ne Petrol Company!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Gjykata Themelore e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Pejës për caktimin e masës së paraburgimit ndaj, Agron Gashit i...
  Lajme24 Maj 2024
  Mbyllja e Bankës së Kursimeve në veri, Ulutash-Kurtit: Të shmangen veprimet e njëanshme që mund të nxisin tensione Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor...
  Lajme24 Maj 2024
  Në Serbi, krimet në Kosovë vazhdojnë të mbulohen, por edhe ligjërisht të amnistohen. Nga 57 të akuzuarit për krime të luftës në...
  Lajme24 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se kryeministri Kurti duke u dorëzuar, ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.