Bota/Rajoni

Kina raporton për vetëm 22 raste të reja me COVID-19

Kina raporton për vetëm 22 raste të reja me COVID-19
10:03 | 23 Korrik 2020

Kina të enjten ka raportuar për vetëm 22 raste të reja me COVID-19, 18 prej tyre në provincën Xinjiang, njofton BBC.

Në këtë provincë është parë rritje e numrit të rasteve në javët e fundit dhe në qytetin Urumqi janë futur masa të reja izoluese për të parandaluar përhapjen. Një rast tjetër është raportuar në qytetin Dalian. Një punëtor i një kompanie të përpunimit të ushqimit të detit ka rezultuar pozitiv me virusin.

Mostrat e marra nga brenda kompania përfshirë edhe nga ushqimi i ngrirë, nga punëtoria, mensa dhe selia, po ashtu kanë rezultuar pozitive, sipas mediumeve shtetërore kineze.

Kina, epiqendra e koronavirusit të ri, ka regjistruar deri më tash 83.729 raste të reja dhe 4634 të vdekur.

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera