×
 • Lajme
 • Lajme

  Katër të vdekur në Gjakovë, dy të konfirmuar e dy të dyshuar me Covid-19

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Spitali i Gjakovës konfirmoi se kanë vdekur katër pacientë, dy prej të cilëve të konfirmuar me Covid-19 ndërsa dy të tjerë si të dyshuar.

  Personat që kanë humbur jetën janë Q.F., 61-vjeç nga Ballacërka e Malishevës, S.D, 80-vjeç nga Gjakova, S.H., 76-vjeç nga fshati Cërmjan i Gjakovës, dhe D.D., 83-vjeç nga fshati Damjan i Gjakovës.

  Në bazë të raportit të këtij spitali, 51 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid 19. 16 pacientë të konfirmuar COVID-19 pozitiv, 31 pacientë të pakonfirmuar, 32 pacientë me oksigjeno terapi, dy pacientë CPAP maskë dhe 4 pacientë janë në gjendje kritike.

  Nga stafi shëndetësor, tre mjekë, 7 infermierë dhe një nga stafi teknik janë të infektuar me koronavirus.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Këtë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  KFOR-i ka bërë të ditur se një person me armë zjarri (lodër) në veri të Mitrovicës sot pasdite ka filluar të sillej...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.