×
Etiketë: Dyshuar
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Lajme28 Shtator 2020
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, sot do të intervistohet në Hagë në cilësinë e të dyshuarit. Intervistimi pritet të fillojë nga ora 9:30. Vetë Çeku kishte konfirmuar kohë më parë se...
Lajme27 Shtator 2020
Agim Çeku, ish-Komandant i Përgjithshëm i UÇK’së, do të dalë para Gjykatës Speciale të hënë si i dyshuar për krime lufte. Shkuarjen e tij e ka konfirmuar avokati kosovar i ish-Kryeministrit kosovar. Agim Çeku, të...
Lajme26 Shtator 2020
Departamenti Special i Gjykatës së Apelit në Prishtinë e ka kthyer lëndën në rivendosje, dhe kështu aktakuza e Prokurorisë Speciale lidhur me rastin e vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq, nuk është konfirmuar. Gjatë muajit Gjykata...
Lajme24 Shtator 2020
Sot rreth orës 9:30, Policia e EULEX-it ka arrestuar Salih Mustafën, shef i inteligjencës së FSK-së. Ende nuk dihet vendndodhja e tij, por raporon Insajderi, ai pritet të ekstradohet për në Hagë. Mustafa ka qenë...
Lajme24 Shtator 2020
Ka disa ditë që shifrat e personave të infektuar me COVID-19 kanë shënuar rënie. Për fat të mirë pati më shumë të shëruar se sa të infektuar, kurse ka rënë edhe numri i viktimave. Gjatë...
Kronika23 Shtator 2020
Në vazhdën e veprimeve operative të grupit hetimor në lidhje me rastin e njohur si ,,KARAQEVA’’ hetuesit policor të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të Policisë së Kosovës sot më 23.09.2020, kanë...
Kronika22 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës, kanë bërë të ditur se si rrjedhojë e aksionit të përbashkët në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës, sot, në Policinë e Kosovës, në...
Lajme20 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë, për 30 të dyshuar, të cilët janë ndaluar gjatë aksionit të realizuar me...
Kronika17 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar në Poklek të Drenasit katër persona të cilët dyshohen për kontrabandim të 24 shtetasve të huaj, raporton Front Online. Më, 17.09.2020 rreth orës 03:30 një patrullë policore e Stacionit Policor...
Kronika17 Shtator 2020
Sektori për Hetime të Krimeve Kibernetike në Policinë e Kosovës, pas një hetimi të gjatë dhe në bashkëpunim me autoritetet e ShBA-së, konkretisht me FBI-në si dhe në mbështetje të Prokurorit të Shtetit – PTh...
Kronika16 Shtator 2020
Policia e Kosovës, Sektori Qendror i Hetimeve–Drejtoria për hetimin e trafikimit me qenie njerëzore (DHTQNJ), pas hetimeve të zhvilluara, të udhëhequra nga Prokuroria Themelore, Departamenti i Përgjithshëm në Prishtinë, me datë 15.09.2020, ka realizuar një...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Prokurorët turq kanë lëshuar 125 fletarrestime në mbarë vendin për shkak të dyshimeve për lidhjet e këtyre personave me organizatën e Fetullah Gylenit, e cila nga qeveria turke akuzohet për organizimin e puçit të dështuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.