Lajme

Kastrati jep detaje për rastet e reja në Kamenicë

Kastrati jep detaje për rastet e reja në Kamenicë
23:09 | 29 Qershor 2020

Edhe tre raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Kamenicë.

Prej këtyre rasteve një është nga Rogana, një nga Koretini dhe një nga Muqiverci. Kështu ka bërë të ditur kreu i kësaj komune, Qëndron Kastrati.

Ai po ashtu ka njoftuar se edhe 6 raste janë aktive.

Postimi i plotë:

Nga IKShP u njoftuam edhe për tri (3) raste të tjera pozitive me COVID-19 në komunën tonë. Prej këtyre rasteve një është nga Rogana, një nga Koretini dhe një nga Muqiverci.

Numri i përgjithshëm i të identifikuarve me virusin SARS-CoV-2 ka arritë në 47, kurse kemi akoma edhe gjashtë (6) raste të tjera aktive.

Jini të kujdesshëm në raport me respektimin e udhëzimeve, sepse vetëm në këtë mënyrë e parandaloni shpërndarjen e virusit Korona.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera