×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Inspektorati i Punës e kthen në punë sekretarin e KEK-ut që u shkarkua nga Qeveria Kurti

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Inspektorati i Punës në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, ka kthyer në detyrë sekretarin e ndërmarrjes, Lulzim Zeqiri, i cili u shkarkua nga Bordi i Përkohshëm i drejtorëvë të KEK-ut.

  Zeqiri me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se ankesa e tij për këtë vendim në Inspektoratin e Punës, është kthyer pozitivisht.

  “Me i shkelë ligjet, duke u thirrë në to, përveç që është vepër penale është edhe e turpshme! Këtë e dëshmojë pikërisht Inspektorati i Punës!”, ka shkruar ai në Facebook.

  Në vendimin e Inspektoratit të Punës thuhet se anulohet vendimi i Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve të KEK dhe kërkohet rishikimi i vendimit dhe kthimi në vendin e punës të Lulzim Zeqiri në pozitën e tij të mëparshme.

  Ditë më parë, Inspektorati i Punës i ktheu në pozitën nga ku u shkarkuan edhe kryeshefin e KEK-ut, Njazi Thaçin, kryeshefin e Telekomit, Bedri Istrefin, kryeshefin e Trepçës, Basri Ibrahimin si dhe kryeshefin e Postës së Kosovës, Shefqet Avdija.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.