×
Etiketë: kthen
Lajme27 Shtator 2020
Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, përmes një postimi në FaceBook i ka reaguar liderit të VV-së, Albin Kurtit dhe deklaratave të tij të fundit rreth Gjykatës Speciale. Lushtaku ka thënë se UÇK-ja as...
Lajme26 Shtator 2020
Departamenti Special i Gjykatës së Apelit në Prishtinë e ka kthyer lëndën në rivendosje, dhe kështu aktakuza e Prokurorisë Speciale lidhur me rastin e vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq, nuk është konfirmuar. Gjatë muajit Gjykata...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë rivendosur në mënyrë të njëanshme të gjitha sanksionet e Kombeve të Bashkuara kundër Iranit, pavarësisht kundërshtimit nga aleatët më të ngushtë evropianë të Uashingtonit dhe pasigurisë për ndikimin e tyre. Sekretari...
Lajme17 Shtator 2020
sa Mustafa i Facebookut, është tjetër nga Isa Mustafa i politikës që ne e njohim. Ky i rrjeteve sociale duket se nuk është i vërteti. Në një postim sot, qenka marrë me fjalën time në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Efektet përcjellëse të pandemisë së koronavirusit kanë ndaluar dhe kthyer prapa progresin e bërë shëndetësor në gjithë botën, duke e kthyer prap për 25 vjet dhe duke ekspozuar miliona njerëz para sëmundjeve vdekjeprurëse dhe varfërisë,...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Anija kërkimore turke, “Oruc Reis”, është kthyer në ujërat afër bregdetit jugor të provincës Antalia, sipas një faqeje që përcjell lëvizjet e anijeve. Greqia tha se kjo lëvizje është hap i parë pozitiv drejt uljes...
Lajme11 Shtator 2020
Gjykata e Apelit e Kosovës ka vendosur që ta kthej në rigjykim rastin e ministres së Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, e cila një vit më parë ishte shpallur fajtore për raportim të rremë...
Lajme03 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë pas shqyrtimit të aplikacioneve, Bordi për Licensimin e Institucioneve Shëndetësore, u ka dhënë leje për kryerjen e testeve me metodën PCR edhe dy laboratorëve privatë. Një nga laboratorët është në Prishtinë e...
Lajme02 Shtator 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala në një intervistë për Front Online, ka folur edhe për menaxhimin e pandemisë me virusin Covid-19. Ai tha se në vend po ka lojëra me numra dhe...
Lajme28 Gusht 2020
Lobi Rajonal i Grave të Evropës Juglindore që drejtohet nga ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, kanë publikuar letrën që kanë marrë sot nga Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në këtë...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, vlerëson se ishte vendim i drejtë dhe strategjik kthimi i arit në vend. Ai thotë se është kthyer edhe grami i fundit i arit. “Mirënjohje për Bankën Nacionale dhe Qeverinë....
Lajme27 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ia ka kërkuar nga një përfaqësues për delegacion në Uashington opozitarëve. Lëvizja Vetëvendosje menjëherë e ka refuzuar, ndërsa Memli Krasniqi i PDK’së thotë se partia e tij i kthen përgjigje sot kryeministrit....
Lajme05 Gusht 2020
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj janë përplasur rreth udhëzimit administrativ për rregullimin e çmimeve të barnave. Ish-ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka thënë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.