×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  India planifikon të vendosë barriera për produkte nga Kina

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  India planifikon të vendosë barriera më të larta tregtare dhe të rrisë taksat e importit për rreth 300 produkte nga Kina dhe gjetkë, thanë dy zyrtarë qeveritarë, si pjesë e një përpjekjeje për të mbrojtur bizneset e vendit.

  Plani është në shqyrtim, sipas një dokumenti qeveritar të siguruar nga Reuters, dhe është në përputhje me fushatën të paralajmëruar së fundmi të kryeministrit Narendra Modi për të promovuar produktet vendase.

  Strukturat e reja të planit ka të ngjarë të përshkruhen gradualisht gjatë tre muajve të ardhshëm, thanë burimet.

  Ministria e Financave dhe Ministria e Tregtisë, e cila është e përfshirë në diskutime, nuk iu përgjigj kërkesave për të komentuar.

  20 ushtarë indianë mbetën të vrarë nga një konfrontim me Kinën në një zonë neutrale.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është duke vazhduar me përkrahjen e saj ndaj Ukrainës. Në një njoftim të lëshuar nga Ministria...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Emisari BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka njoftuar për takimet e zhvilluar sot në Bruksel me kryenegociatorin serb, Petar Petkovic, dhe...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ushtruesi i Detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Besim Kelmendi, ka mbledhur sot në takim kryeprokurorët dhe zëvendës kryeprokurorët e prokurorive të vendit....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Suedia pritet të bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s në ditët apo javët në vazhdim, pasi të hënën dha miratimin edhe vendi i...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Kancelari gjerman Olaf Scholz tha sot se vendet europiane dhe anëtarët e NATO-s nuk do të dërgojnë trupa në Ukrainë. “U diskutua...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.