×
Etiketë: planifikon
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qëllimisht me koronavirus, në mënyrë që të testojnë gatishmërinë e kandidatëve për...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Qeveria franceze pritet të njoftojë sot kufizime të reja për të kundërshtuar rritjen e infeksioneve të koronavirusit të ri. “Situata po përkeqësohet më shpejt në disa rajone, sesa në të tjerat”, tha zëdhënësi i qeverisë,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz, po planifikon të sigurojë rreth 100 miliadë euro si borxh të ri vitin e ardhshëm. Qëllimi i kësaj shume të madhe është mbështetja e luftës së autoriteteve kundër koronavirusit...
Lajme03 Shtator 2020
Me një memorandum bashkëpunimi që është nënshkruar ndërmjet kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, dhe kryetarit të komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, është hapur dega e shkollës së muzikës në Kamenicë. Nga zyrtarë komunal të Kamenicës...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Vendet e Bashkimit Evropian, Britania dhe partnerët e BE-së kanë rënë dakord për një plan vaksinimi kundër COVID-19 për të paktën 40 për qind të popullsisë së tij, një veprim që mund të rrezikojë planin...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (ANEB), Mariano Grossi tha se do të udhëtojë në Iran më 24 gusht, për të parë nëse ka “përparim konkret” mbi kërkesat që ka kjo agjenci ndaj Teheranit....
Lajme16 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Kosovës planifikon të pajisjet me 380 mijë vaksina sezonale, është kuptuar përmes hapjes së tenderit për furnizim me vaksina katërvalente të gripit. Sipas përshkrimit në dosjen e tenderit, Ministria e Shëndetësisë...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Qeveria e Kuvajtit njoftoi se kanë një plan për dëbimin e mbi gjysmë milion punonjësve të huaj për të eliminuar kështu pabarazitë në tregun e punës dhe ndikimin mbi strukturën demografike. Ministrja e Ekonomisë e...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Ministri rus i Shëndetësisë, Mikhail Murashko, tha të shtunën se vendi i tij është duke u përgatitur për vaksinim masiv të popullsisë kundër koronavirusit duke filluar nga muaji tetor. Ndonëse nuk dha hollësi rreth këtij...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
India planifikon të vendosë barriera më të larta tregtare dhe të rrisë taksat e importit për rreth 300 produkte nga Kina dhe gjetkë, thanë dy zyrtarë qeveritarë, si pjesë e një përpjekjeje për të mbrojtur...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.