Lajme

I infektuari me COVID-19 ikën nga Infektiva për të shkuar në festën e familjes

I infektuari me COVID-19 ikën nga Infektiva për të shkuar në festën e familjes
22:03 | 06 Korrik 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka treguar raste të pazakonta kur të infektuarit me koronavirus janë larguar nga Klinika Infektive.

Një i tillë, sipas ministrit ka ndodhur me një pacient nga Vushtrria.

“Kemi paralajmëruar Vushtrrinë se një person ka ikur nga Klinika dhe më pas ka shkuar në festë në familjen e tij të madhe. Normalisht se ka qenë i pritshëm infeksioni ku edhe më pas është rritur numri”, pohoi Zemaj në RTV Dukagjini. /

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera