Kronika

Hyri ilegalisht në Kosovë, policia e kthen mbrapa shtetasen e Shqipërisë

Hyri ilegalisht në Kosovë, policia e kthen mbrapa shtetasen e Shqipërisë
09:12 | 25 Qershor 2020

Policia e Kosovës ka njoftuar se një shtetase e Shqipërisë kishte hyrë ilegalisht në Kosovë gjatë ditës së mërkurë.

Policia njofton se e dyshuara është hasur në afërsi të liqenit në fshatin Vermicë e më pas ajo është kthyer mbrapa në Shqipëri.

“Njësiti policor gjatë patrullimit në afërsi të liqenit në fshatin Vermicë kishte hasur të dyshuarën femër shtetase e Shqipërisë e cila ilegalisht nga Shqipëria kishte hyrë në Republikën e Kosovës. Të dyshuarës nga stafi mjekësor iu kanë bërë testet mjekësore, pas procedurave policore me urdhër të prokurorit është depërtuar te autoritetet Shqiptare në Pikën Kufitare Morinë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Rasti ka ndodhur rreth orës 11:50.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera