×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Nuk është kuptuar drejtë mesazhi i hapjes

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, Faik Hoti, në një lidhje direkte deklaroi se qytetarët nuk e kanë kuptuar drejtë mesazhin e hapjes.

  “Kemi 26 të vdekur për 1 milion banorë. Menaxhimi nga personeli shëndetësor është i vështirë aktualisht, por edhe pse shifrat janë rritur, mes qytetarëve ka shumë më pak frikë. Mendonim se hapja do të sillte më shumë përgjegjësi nga ana e njerëzve, por kjo nuk ka ndodhur dhe si pasojë po ngarkohet infrastruktura spitalore”, tha Hoti për televizionin A2.

  Hoti ka thënë shumica e aktivitetet kanë nisur punën normale.

  “Aktivitetet kanë nisur punën normale, por kjo duhet të përcillet me rritje përgjegjësie. Mesazhi i hapjes nuk është kuptuar drejtë”, shtoi Hoti.

  Sipas tij, “në fillim, infeksioni kishte prekur vetëm disa komuna të vogla, por tani është Prishtina vendi me më shumë të prekur me koronavirus”.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Lajme23 Korrik 2024
  Safet Gërxhaliu, ish kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) thotë se bashkëpunimi ekonomik në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.