×
Etiketë: hapjes
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Ilir Hasani më të cilin kanë diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Zemaj ka thënë se përmirësimi i...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Zbulimi arkeologjik në fshatin Turan të Tepelenës i përket shekullit III- II para lindjes së Krishtit. Konstatimi është nga specialisti i Institutit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore, Maringlen Meshini, i cili gjithashtu shton se ky ështënjë...
Lajme13 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës do të organizojë konferencë për media nga ora 11:00. Një ditë para fillimit të vitit të ri shkollor MASh do të japë më shumë detaje rreth vijimit të mësimit në...
Lajme09 Shtator 2020
Disa aktivistë të shoqërisë civile kanë vendosur një pankartë para ministrisë së Punëve të Jashtme në Prishtinë. Aty ka shënime në notë proteste për vendimin për vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jeruzalem. “Njohja e...
Lajme04 Korrik 2020
Fluturimet në aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ishin ndërprerë qysh në muajin mars, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Pas katër muajve, aeroporti u hap javën e kaluar për udhëtarë. Si pasojë e kësaj...
Lajme29 Qershor 2020
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, Faik Hoti, në një lidhje direkte deklaroi se qytetarët nuk e kanë kuptuar drejtë mesazhin e hapjes. “Kemi 26 të vdekur për 1 milion banorë. Menaxhimi nga personeli...
Lajme26 Qershor 2020
Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, përmes një njoftimi kanë bërë të ditur se nga data 28 qershor lejohet operimi i plotë i fluturimeve të rregullta. Nga aeroporti është bërë e ditur se për...
Lajme24 Qershor 2020
Ambasada e Kosovës në Bernë ka njoftuar për vendimin e Qeverisë së Kosovës që të bëhet rihapja e Aeroportit. Në faqen e kësaj ambasade, bëhet e ditur se aerporti do të funksionojë me linja të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.