×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Historia e personit që ka rezultuar pozitiv me koronavirus 15 herë

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Nga të gjithë personat e infektuar me koronavirus në muajt e fundit, Milko Mieles është ai që ka kaluar karantinën më të gjatë: më shumë se 3 muaj.

  Italiani jeton i izoluar që nga 17 prilli, kur rezultoi pozitiv me Covid-19 për herë të parë. Deri më sot, ai ka kryer 15 testime dhe në asnjë prej tyre nuk ka dalë negativ, duke mbetur i bllokuar në qendrën e Kryqit të Kuq në Linate, pranë Milanos.

  Edhe pse nuk ka simptoma, Mieles vazhdon të rezultojë i infektuar dhe rrezik për përhapje infeksioni.

  “Shikoj pacientë që hyjnë dhe dalin nga këtu, vetëm unë nuk po dal. Jam pa simptoma, por virusi nuk ikën, më ka bërë shok më duket”, tha me shaka Mieles për “Corriere della Sera”.

  Burri nga Ferrara, baba i dy fëmijëve 21 dhe 23 vjeç, thotë se komunikon me ta vetëm nëpërmjet video-telefonatave.

  “Ëndrra ime është të ritakoj familjarët e mi, vetëm kaq dua”, thotë italiani.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Më shumë se një mijë vetë vdiqën gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, njoftuan autoritetet. Besimtarët myslimanë u përballën me temperatura...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka bërë të ditur se të paktën 37 mijë 598 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Nesër në Luksemburg do të mbahet takimi i ministrave të jashtëm të BE-së, ku në agjendën e tij është edhe takimi me...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.