Lajme

Haziri: Nëse nuk e doni xhandarmërinë në Karaqevë, kufiri i Kosovës duhet të jetë në Bujanoc

Haziri: Nëse nuk e doni xhandarmërinë në Karaqevë, kufiri i Kosovës duhet të jetë në Bujanoc
14:58 | 08 Gusht 2020

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se kufiri i Kosovës duhet te jetë në Ristovc( Bujanoc), në mënyrë që, siç ka thënë ai, xhandarmëria serbe mos të zbres në rrugët e Karaqevës, raporton portali Front Online.
Ky reagim i Hazirit ka ardhë një ditë pas raportimeve nga banorët lokal se xhandarmëria serbe ka zbritur në Karaqevë.
Reagimi i plotë i Hazirit:

Kufiri në Ristovc duhet të jetë nëse doni mos me e pa xhandarmërinë serbe në rrugët e Karaqevës së Epërme. Koha me kry punë, e jo me deklarata e populizma politike. Synimi i tyre po shihet

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera