Lajme

Haxhi Avdyli: LDK nuk është firmë private e Agim Veliut e as Isa Mustafës

Haxhi Avdyli: LDK nuk është firmë private e Agim Veliut e as Isa Mustafës
19:26 | 20 Qershor 2020

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka reaguar lidhur me propozimin e kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafës, për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat në LDK.

Avdyli ka thënë se shumica e anëtarëve të kësaj partie kanë votuar kundër këtij propozimi.

Sipas tij, nuk mund të marrë askush masa të së kaluarës, pasi LDK-ja nuk është firmë private e liderit të saj e as e anëtarëve të kryesisë.

“LDK-ja është e qytetarëve të Kosovës, vetëm ata mund të bëjnë shkarkime të tilla për shkelje statutore…Ne do të vazhdojmë të jemi me qytetarët, të cilët po e shprehin revoltën e tyre për këtë propozim…Por, dikush duket se ka marrë masa të të kaluarës. Nuk është kjo firmë private e Agim Veliut e as e Isa Mustafës, por është e atyre që kanë kontribuar dhe që vazhdojnë të kontribojnë në LDK”, tha Avdyli në TV Dukagjin.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera