×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhi Avdyli: LDK nuk është firmë private e Agim Veliut e as Isa Mustafës

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka reaguar lidhur me propozimin e kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafës, për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat në LDK.

  Avdyli ka thënë se shumica e anëtarëve të kësaj partie kanë votuar kundër këtij propozimi.

  Sipas tij, nuk mund të marrë askush masa të së kaluarës, pasi LDK-ja nuk është firmë private e liderit të saj e as e anëtarëve të kryesisë.

  “LDK-ja është e qytetarëve të Kosovës, vetëm ata mund të bëjnë shkarkime të tilla për shkelje statutore…Ne do të vazhdojmë të jemi me qytetarët, të cilët po e shprehin revoltën e tyre për këtë propozim…Por, dikush duket se ka marrë masa të të kaluarës. Nuk është kjo firmë private e Agim Veliut e as e Isa Mustafës, por është e atyre që kanë kontribuar dhe që vazhdojnë të kontribojnë në LDK”, tha Avdyli në TV Dukagjin.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Zyra e Kosovës në Athinë ka shënuar përvjetorin e pavarësisë së Kosovës. Greqia është një nga pesë vendet e Bashkimit Evropian (BE),...
  Lajme03 Mars 2024
  Presidentja Vjosa Osmani i ka uruar vajzat hendbolliste të U18 për arritjen dhe fitoren e tyre në Uzbekistan dhe kualifikimin për Kampionatin...
  Lajme03 Mars 2024
  Duket se Bledi Manes nuk po i pëlqen Ori Nebijaj si opinioniste në Big Brother VIP Albania 3. Kjo në bazë të...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...
  Lajme03 Mars 2024
  Presidentja Vjosa Osmani e ka uruar Bullgarinë për ditën e saj kombëtare. “Urime të përzemërta presidentit të Bullgarisë, Rumen Radev, dhe popullit...
  Lajme03 Mars 2024
  Eksperti i rryer e ekonomisë, Fatmir Gashi – ish-Zv/guvernator i BQK-së dhe ish-zv/Ministër i Financave në Qeverinë Haradinaj, ka folur për aktualizimin...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, njofton se në Forumin e Gruas kanë diskutuar për pavarësinë ekonomike të gruas dhe edukimin e aftësimin...
  Vip03 Mars 2024
  Fation Kuqari u largua ditën e djeshme (e shtunë) me vetëdëshirë nga Big Brother VIP Albania 3. Kjo pasi ai priste që...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën e 3 marsit e ka përkujtuar masakrën e Likoshanit dhe fshatit Qirez të Skenderajt. Ai...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.