×
Etiketë: agim
Lajme01 Tetor 2020
Kompania e kontraktuar nga Komuna e Prishtinës për ndërtimin e rrugës “Agim Ramadani” ka shpërthyer një gyp deri sa po intervenonte në rregullimin e trotuarit në afërsi të rrugës “Rrustem Rusinovci”. Si pasoj uji ka...
Lajme28 Shtator 2020
Ka përfunduar intervistimi i ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku në Prokurorinë e Specializuar në Hagë. Këtë e konfirmoi për klankosova.tv, avokati i Agim Çekut, Artan Qerkini.Çeku sot bëri paraqitjen e tij...
Lajme24 Shtator 2020
Në të kaluarën u raportua se Ministria e Agim Veliut kishte marrë vendim për ta refuzuar kërkesën e këshilltarit amerikan të Albin Kurtit, Tienmu Ma për të qëndruar në Kosovë. Kësisoj, aso kohe u raportua...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veli, ka pritur Kryetarin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, me të cilin ka biseduar për aktivitetet që lidhet mes dy institucioneve në luftimin e monopoleve që potencialisht...
Lajme18 Shtator 2020
Njësia Speciale e Policisë së Kosovës po zhvillon një operacion të madh në Karaçevë të Kamenicës, zonë kjo kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, ku cak i goditjes janë kazinotë të cilat që një kohë të...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka pasur disa këshilla për Ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliu në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. Sipas Berishës, në krye të Policisë së Kosovës në vazhdimësi...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu në seancë të Kuvendit ka raportuar për hyrjen e trupave të ushtrisë serbe në Karaçevë, raporton Gazeta Express. Veliu para deputetëve ka deklaruar se këtë çështje e ka...
Lajme17 Shtator 2020
Portreti i komandatitit, Agim Ramadanit – KATANA, sot zyrtarisht ka hyrë në librin e rekordeve Guinness. Konfirmimi u pranua nga nipi i Agim Ramadanit, prej Guinness World Records – Global Headquarters, Londër, Britani e Madhe....
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se nëse LDK’ja mbetet në nënkryetarin e saj, Agim Veliun, atëherë vaj...
Sport07 Shtator 2020
Para pak minutash në mediet tona qarkulloi një lajm kinse kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi kishte rezultuar pozitiv me COVID-19. Mirëpo, në një bisedë me lajmi.net, Ademi e ka demantuar këtë...
Lajme03 Shtator 2020
Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Çeku derisa ka treguar që ka marrë ftesë nga Specialja ka thënë edhe se do t’i përgjigjet kësaj...
Lajme03 Shtator 2020
Më 28 shtator udhëton për në Hagë ish-komandanti i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku. Çeku konfirmoi për KOHËN se ka marrë ftesën dje, dhe është ftuar në cilësinë e të dyshuarit. “Ftesën e...
Front TV31 Gusht 2020
Zejnije Jashari që disa herë është duke shkuar te zyrat e Qendrës së Regjistrimit Civil në Prishtinë për të pyetur nëse letërnjoftimi i saj është bërë gati, për të cilin ka aplikuar para 1 muaji,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.