Lajme

Haradinaj s’e pret Ramën, thotë se ka agjendë tjetër

Haradinaj s’e pret Ramën, thotë se ka agjendë tjetër
11:30 | 30 Qershor 2020

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, po qëndron edhe sot në Kosovë ku po vazhdon takimet me liderët politikë.

Edhe pse në agjendën e tij, ishte paralajmëruar edhe takimi me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, kjo gjë nuk ndodhi.

Megjithatë Haradinaj dje bëri të ditur se nuk do të takohet me siç e ka quajtur ai “paditësin”.

Kjo për shkak të një përplasjeje të mëhershme, rreth idesë së shkëmbimit të territoreve që përfundoi me një padi të kryeministrit të Shqipërisë në Gjykatën Themelore të Prishtinës ndaj Haradinajt për shpifje.

Ndryshe në fund të vizitës së tij në Kosovë, Rama pritet të mbajë edhe një konferencë për media.

Vizita e kryeministrit Rama në Kosovë vjen pasi Gjykata Speciale publikoi propozim-aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli për kinse krime lufte.

Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…

Të tjera