×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gruaja shtatzënë ndërron jetë nga Covid-19, mjekët arrijnë të shpëtojnë foshnjën

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Një grua shtatzënë nga Baton Rouge ndërroi jetë të enjten për shkak të komplikimeve nga Covid-19, por mjekët arritën të shpëtonin foshnjën me sukses.

  Familja e nënës, Allie Guidry, thanë se ajo ishte shtrirë në spital në fund të majit dhe ishte vendosur në ventilator por gjendja e saj nuk po përmirësohet.

  Allie, nuk do të lindte deri në tetor. Pasiqë gjendja e saj vetëm po keqësohej, mjekët duhej të bënin një lindje me prerje cezariane dhe ishin në gjendje të nxirrnin fëmijën me dy kile në vetëm 25 javë.

  I fejuari i saj, Michael Conish, tha se duhet ta merrni seriozisht virusin.

  “Ne do të donim që njerëzit ta merrnin seriozisht këtë virus. Por, mos ndoni të jetoni jetën tuaj vetëm se jini të kujdesshëm. Nuk është shaka”, shtoi ai.

  Foshnja e quajtur Madelina, aktualisht është në spital ku aktualisht është në gjendje stabile.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, gjatë ditës së sotme dhe të premten do të qëndrojë në Austri, ku do të...
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Policia hungareze ka arrestuar një shtetas kosovar pasi e kapi duke tentuar të kontrabandonte 11 kilogramë marihuanë në Hungari përmes kufirit serbo-hungarez....
  Bota/Rajoni20 Qershor 2024
  Si pasojë e aktivizimit të një pajisjeje shpërthyese në Cetinje të Malit të Zi, janë vrarë dy persona dhe tre të tjerë...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Vip20 Qershor 2024
  Tayna dhe ish-menaxheri i saj Rinor Hykolli janë temë diskutimi në media rozë. Kënga e fundit e këngëtares është fshirë përsëri nga...
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.