×
Etiketë: arrijnë
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, ndërsa disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta në përpjekje për të vendosur nën kontroll rritjen e infeksioneve. Shtetet e...
Sport23 Shtator 2020
Delegacioni i FFK-së në krye me presidentin Agim Ademi, anëtarin e KE-s, Mirsad Çollaku dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu kanë arritur në Budapest, ku po qëndrojnë me ftesë të presidentit të UEFA-s, Aleksander Çeferin...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Fodni Sovran i Pasurisë i Rusisë ka njoftuar se do ta furnizojë me 100 milionë doza të vaksinës së saj Sputnik-V kompaninë farmaceutike indiane, “Dr. Reddy’s Laboratories Ltd” sapo kjo të aprovohet nga shteti i...
Vip02 Shtator 2020
Projektet e Hollywood-it mund të jenë në pritje për momentin, por ndërmarrja e përbashkët e Brad Pitt dhe Angelina Jolie është ende në aktivitet të plotë. Në një intervistë me People, Pitt foli pak për...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Rezervat e arit të Bankës së Shqipërisë arritën në fund të korrikut vlerën rekord të 147 milionë eurove. Statistikat e Bankës Qendrore tregojnë se rezervat e arit janë rritur me 73% krahasuar me një vit...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Zyrtarët zviceranë të shëndetit shtuan Ishujt Balearik të Spanjës – përfshirë destinacionet e njohura turistike Majorca dhe Ibiza – dhe Belgjikën, së bashku me një pjesë të vogël të vendeve të tjera, në listën e...
Lajme16 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ai i Drejtësisë, Selim Selimi, kanë arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kështu ka bërë të ditur kryediplomatja Haradinaj-Stublla, e cila në llogarinë e saj në...
Lajme26 Korrik 2020
I nxehti afrikan po vjen dhe shumë shpejt do të pushtojë Evropën javën e ardhshme, ku na pret një gusht përvëlues me temperatura mbi 40 gradë celcius.Vapa e madhe po vjen sipas meteorologëve, pasi vransirat...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Është firmosur marrëveshja politike për ‘Reformën Zgjedhore’ mes Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare. Pas shumë debatesh dhe kundërshtimesh, opozita Parlamentare ka rënë dakord që të firmos votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Liderët e Bashkimit Evropian kanë arritur një marrëveshje historike për fondin e rimëkëmbjes ekonomike me vlerë prej 750 miliardë eurosh dhe planin afatgjatë të shpenzimeve pas pesë ditë të tensioneve dhe mosmarrëveshjeve. Ky ishte samiti...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, sot ka dhënë lajmin e shumëpritur për Luginën e Preshevës. Ai tha se tanimë partitë politike shqiptare tashmë kanë mbyllur marrëveshjen për bashkëqeverisje në Bujanoc. Cakaj...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Kolona e njerëzve me mbetjet mortore të nëntë viktimave të gjenocidit në Srebrenicë arriti të enjten në Qendrën Përkujtimore në Potoçari, ku janë të varrosura viktimat e masakrës. Kolona u ndal për pak kohë para...
Ekonomi06 Korrik 2020
Jeffrey Halley, analist i vjetër i tregut në OANDA, tha: “Pas festës amerikane të premten, Azia ka larguar retë Covid-19 që mbizotëruan në shtypin e fundjavës dhe filloi pozitivisht javën.” Likuiditeti ishte i hollë të premten...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.