×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjendet e vdekur në pyll gruaja e ish-ministrit

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Gruaja e deputetit të Tory Owen Paterson nga Britania e Madhe është gjetur e vdekur në një pyll afër shtëpisë së tyre në Shropshire.

  Z. Paterson, një ish-ministër i kabinetit nën David Cameron dhe deputet konservator për North Shropshire,  i cili sot feston edhe 64-vjetorin e tij, u shpreh se vdekja e saj ka ardhur si një tronditje e tmershme për familjen.

  Policia e West Mercia tha se shkaqet e vdekjes janë të pashjegueshme.

  Zonja Paterson, ishte kryetarja e Aintree Racecourse dhe anëtare e bordit të Jockey Club. Çifti u martuan në 1980 dhe kishin dy djem, Ned dhe Felix, dhe një vajzë, Evie.

  Z. Paterson tha sot: Është shumë e trishtë që unë duhet të ju informoj se gruaja ime, Roza, është gjetur e vdekur në shtëpinë tonë në Shropshire. Rose dhe unë u martuam për 40 vjet të lumtur. Ajo ishte një grua, nënë dhe gjyshe e mrekullueshme dhe e kujdesshme. Vdekja e saj ka ardhur si një tronditje e tmerrshme për të gjithë ne.

  Po vazhdojnë ende hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.