×
Etiketë: ishministrit
Kronika29 Shtator 2020
Të martën, në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, është duke vazhduar gjykimi për korrupsion ndaj ish-ministrit në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), Nenad Rikalo, sekretarit të përgjithshëm i kësaj ministrie,...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, Vitia ka vetëm 1 mijë euro në bankë dhe nuk ka asnjë borxh ndaj bankave. Si...
Lajme27 Korrik 2020
Sot në mëngjes ka ndërruar jetë babai ish-ministri të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqri Bytyqit. Lajmin e ka bërë të ditur Shyqri Bytyqi përmes një shkrimi në Facebook, i cili ka njoftuar se babai i...
Lajme01 Korrik 2020
Ministria e Jashtme e Qeverisë Hoti i ka anuluar të gjitha vendimet e marra nga ministria parprake e udhëhequr nga Glauk Konjufca. Qeveria e udhëhequr nga Kryeministrit Avdullah Hoti ka marrë vendim bashkë me Ministrinë...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gjykata e Apelit në Tiranë ka kthyer për rigjykim çështjen e ish-ministrit të Mbrojtjes së Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka bërë të ditur TCh të premten. Sot pritej të jepej vendimi final, por Apeli vendosi të...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Gruaja e deputetit të Tory Owen Paterson nga Britania e Madhe është gjetur e vdekur në një pyll afër shtëpisë së tyre në Shropshire. Z. Paterson, një ish-ministër i kabinetit nën David Cameron dhe deputet...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Për sot ishte caktuar seanca gjyqësore ku pritej të jepej vendimi për ish-ministrin e Punëve të Brendshëm të Shqipërisë, por ajo është shtyrë për 26 qershor, ka bërë të ditur balkaweb.com. Raportohet se gjyqtari Dhimitër...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.