[wp-story]

Kronika

Gjenden para të falsifikuara në Gjilan

Gjenden para të falsifikuara në Gjilan
10:17 | 27 Shtator 2020

Një grua ka raportuar se derisa ishte duke punuar, ka pranuar një bankënotë prej 20 eurove e cila dyshohet se është e falsifikuar

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në Gjilan, njofton policia në raportin 24 orësh.

Monedha e dyshuar si e falsifikuar është konfiskuar nga forenzika.

“Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se kishte pranuar një bankënotë prej 20 eurove nga një person i panjohur. Monedha dyshohet se është e falsifikuar dhe është konfiskuar nga forenzika”, njofton policia.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera