Kronika

Gjakovari inskenon rrëmbimin e tij për të marrë para nga familja

Gjakovari inskenon rrëmbimin e tij për të marrë para nga familja
10:05 | 01 Korrik 2020

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjakovë.

I njëjti ka inskenuar një situatë në të cilën është paraqitur si i rrëmbyer me qëllim të përfitimit të një shume parash nga familja e tij në këmbim të lirimit të tij, njofton raporti 24 orësh i policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar për mbajtje.

“DETYRIM- Gjakovë 30.06.2020-16:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka inskenuar një situatë në të cilën është paraqitur si i rrëmbyer me qëllim të përfitimit të një shume parash nga familja e tij në këmbim të lirimit të tij. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera