×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Franca njofton hapjen e plotë, hiqen kufizimet e Covid-19

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar se janë hequr një numër kufizimesh të vendosura për shkak të pandemisë.

  Kafenetë dhe restorantet do të rihapen në të gjithë Francën dhe po ashtu, do të lejohet udhëtimi në vendet e tjera të Evropës.

  Qytetarët do të jenë në gjendje të vizitojnë anëtarët e familjes në shtëpitë e të moshuarve, të cilat janë goditur më shumë nga shpërthimi i Covid-19.

  Më shumë se 29.400 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në Francë, dhe vendi ka pasur pothuajse 194,000 raste të konfirmuara, megjithëse numri i rasteve të reja është ngadalësuar ndjeshëm ditët e fundit.

  Ndërkaq, Gjermania, Belgjika, Kroacia dhe Zvicra do të rihapin plotësisht kufijtë me vendet e BE të hënën. /abcnews.al

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë emëruar një nga ushtarakët e saj të vrarë në Gaza si rreshter major Dennis Yekimov. 33-vjeçari,...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.