×
Etiketë: plotë
Lajme25 Shtator 2020
Task Forca për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt të punës, ku është shqyrtuar zhvillimi i procesit mësimor. Në këtë mbledhje është paralajmëruar se mësimi në shkollat e Komunës...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është duke raportuar para deputetëve për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington. Hoti e ka arsyetuar këtë marrëveshje, duke thënë se i ka sjellur të mira vendit të Kosovës. Ai ka përmendur se...
Lajme17 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Arben Gashi në fjalën e tij në seancën e Kuvendit ka thënë se kryeministri Hoti ka legjitimitet të plotë dhe në Marrëveshjen e Uashingtonit nuk ka ndodhur ndarja. “Hoti...
Lajme14 Shtator 2020
Agjencia kundër Korrupsionit do të bëjë kontrollin e plotë të pasurisë të 20% e zyrtarëve që janë të obliguar të deklarojnë pasurinë e tyre. Nga gjithsej 4751 subjekte deklaruese, formularët e 950 zyrtarëve do t'i...
Lajme13 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, duke komentuar arrestimin e një qytetari i cili nuk e kishte vendosur maskën dhe pas një dueli verbal, në prani të familjes dhe qytetarëve,...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në vizitën e tij në Washington ka takuar edhe Sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo, raporton Gazeta Express. Hoti ka thënë se në takimin me Pompeon ka marrë urime nga ai për...
Lajme04 Shtator 2020
Është publikuar para pak çasteve edhe marrëveshja e plotë mes Kosovës dhe Serbisë. Akordi i cili u arrit para pak orësh, përmban në vete tri pika kyçe, ku përfshihet normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës e...
Lajme29 Gusht 2020
Prishtinasit nuk po e respektojnë orën policore. Në disa video që kanë arritur në redaksinë e portalit Front Online shihen vetura të shumta duke qarkulluar pas orës 22:30. Kjo nuk është hera e parë që...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Lajme15 Gusht 2020
Kërkesa e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së që të ndryshohet Ligji për Gjykatën Speciale (Dhomat e Specializuara), nuk është e sigurt se do të merret parasysh në Kuvendin e Kosovës. Organizata e Veteranëve...
Auto07 Gusht 2020
Apple ka lëshuar një beta publike të sistemit të saj të ri operativ MacOS për kompjuterët. Përditësimi mban emrin Big Sur dhe MacOS 11, duke shënuar rishikimin e parë të madh numerik që kur lëshoi...
Lajme05 Gusht 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se sot, në Komisionin për Buxhet dhe Financa, është miratuar dhe përcjell për seancë projektligji për rimëkëmbje ekonomike. “Po krijohen kushtet për zbatim të plotë të pakos për...
Lajme24 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti thotë se dialogu po zhvillohet në Bruksel në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Ky proces i dialogut po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA’në. Nëse do detaje...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.