×
 • Lajme
 • Lajme

  Ferizajasit e respektuan më përpikmëri mbrëmë orën policore

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Ora policore nisi të hënën në mbrëmje në Ferizaj.

  E vendimin që ua kufizon lëvizjen prej orës 21:00 në mbrëmje deri në 05:00 të mëngjesit, ferizajasit e respektuan si asnjëherë më parë.

  Kështu ka bërë të ditur përmes një bisedë telefonike për Front Online, i pari i kësaj komune, Agim Aliu.

  “Nuk ka pasur ndonjë incidentë. Është respektuar ora policore. Madje më mirë se çdo herë tjetër më parë”, u shpreh ai.

  Ngjashëm vepruan edhe pronarët e kafiterive. Ata ua vun drynin lokaleve të tyre në orën 21:00, ashtu siç edhe është paraparë në vendimin e Qeverisë, të miratuar të dielën.

  “Në orën 21:00 është mbyllur gjithçka. Një qetësi absolute”, theksoi ai për Front Online.

  E respektimi maksimal i masave ua lehtësoi punën inspektorëve dhe policëve në terren, të cilët nuk patën nevojë për ndonjë intervenim.

  Aliu beson se edhe të martën në mbrëmje qytetarët e komunës që ai drejton do të veprojnë njëjtë.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.