×
Etiketë: mbrëmë
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion për shkatërrimin e kazinove në Karaçevë. Në mesin e të arrestuarve që dyshohet se u përfshin në këto veprimtari ilegale ishin edhe 12 pjesëtarë të Policisë së...
Lajme19 Shtator 2020
Mbrëmë në Karaçevë të Kamenicës është realizuar aksioni i Policisë së Kosovës, i cili kishte për qëllim kapjen dhe arrestimin e personave të përfshirë në veprimtari të paligjshme. Deri më tash janë arrestuar 35 persona...
Kronika19 Shtator 2020
Mbrëmë Policia e Kosovës në bashkëpunim me Inspektoratin Policor dhe Prokurorinë kanë ndërmarrë një aksion të madh në fshatin kufitar, Karaçevë. Në këtë aksion, janë arrestuar 35 persona, prej tyre 12 zyrtarë policorë. Të njëjtit...
Lajme19 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Sipas Musliut, këtë aksion duhet ta mbështesin edhe opozita. Por,...
Lajme19 Shtator 2020
Në rrjetet sociale është shkëputur një pjesë e intervistës ku Kurti tregon se kishte ndaluar ish-ministrin e Punëve të Brendshme gjatë qeverisjes së tij, që të merrte aksion kundër krimit të organizuar në Karaçevë. Ndërkohë...
Kronika13 Shtator 2020
Është liruar nga qendra e ndalimit personi që u arrestua mbrëmjen e djeshme nga policia, në sheshin “Nënë Tereza”, në Prishtinë. Mësohet se B.S, i cili u arrestua mbrëmë, pasi që kishte qenë pa maskë,...
Kronika05 Shtator 2020
Personi që vdiq mbrëmë në Ferizaj, pas plagëve të marra me thikë është i riu me inicialet P.Q. Indeksonline mëson se 24 vjeçari dyshohet se u ther me thikë nga boksieri kosovar, L.M nga i...
Lajme01 Shtator 2020
Deklaratën e mbrëmshme të Ramush Haradinajt se kryetari i LDK’së Isa Mustafa duhet ta disiplinojë nënkryetarin e partisë, Lufti Hazirin nuk ka dashur ta komentojë ky i fundit. Kryetari i Gjilanit në një përgjigje për...
Lajme22 Gusht 2020
Tian Krasniqi, 2 vjeçar, nga fshati Tërpeza e komunës së Malishevës kishte dal dje nga shtëpia në ora 18:30, i cili humbi rrugën për t’u kthyer atje. Ai mbrëmë e kaloi natën në një pyll,...
Lajme21 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar në Fushë Kosovë tre persona të dyshuar pasi që të njëjtit kanë sulmuar dy zyrtarë policor gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Në raportin e policisë...
Kronika19 Gusht 2020
Janë publikuar pamje të tmerrshme nga aksidenti i mbrëmshëm në Drenas, ku për fat të mirë personat që ndodheshin në veturë kanë marrë vetëm lëndime trupore. Mbrëmë rreth orës 20:35 ka ndodhur një aksident i...
Lajme03 Gusht 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren bashkë me inspektorët komunal dhe inspektorët sanitar nga Agjencia e Veterinës dhe Ushqimit kanë mbyllyr dy lokale afariste dhe kanë shqiptuar gjashtë dënime për mosrespektim të masave mbrojtëse kundër...
Lajme30 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik mbrëmë ka njoftuar se një person 27 vjeç nga Komuna e Kamenicës i cili ishte i prekur me COVID-19 ka ndërruar jetë. I pari i komunës, Qëndron Kastrati ka ngushëlluar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.