Lajme

Drejtori i Infrastrukturës në Ferizaj rezulton pozitiv në testin për COVID-19

Drejtori i Infrastrukturës në Ferizaj rezulton pozitiv në testin për COVID-19
16:56 | 28 Qershor 2020

Arbër Bytyqi, drejtor i Infrastrukturës në Ferizaj, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ekzekutivi i Komunës së Ferizajt njofton qytetarët se ka vendosur kufizimin e aktiviteteve të tija pas konfirmimit se drejtori i Infrastrukturës, Arbër Bytyqi ka dalë pozitiv në testin për COVID-19.

Në një njoftim për media thuhet se ekzekutivi do të ndërmarrë të gjitha veprimet konform rregullave për mbrojtjen e shëndetit publik, të rekomanduara nga IKSHPK.

Ndryshe, nga 13 marsi, kur është regjistruar rasti i parë me koronavirus në Kosovë, e deri më sot, janë konfirmuar 2.590 raste, prej tyre 1.394 të shëruar dhe 47 me përfundim fatal.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera