×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Drashkoviq: Serbët janë hipnotizuar dhe po mashtrohen me frazën “Kosova është Serbi”

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Politikani serb, Vuk Drashkoviq, u ka dërguar përkrahësve të partisë së tij një mesazh me rastin e festës së “Vidovdanit”, ku ka folur edhe për çështjen  Kosovës.

  Drashkoviq, siç shkruan Danas, u ka thënë përkrahësve të tij se njerëzit në Serbi janë hipnotizuar dhe po mashtrohen në vazhdimësi me frazën se “ Kosova është ende nën Serbi”.

  Ai thotë se për këto 20 vjet, populli i Serbisë është verbuar dhe ka harruar atë se çfarë ka bërë regjimi i Sllobodan Millosheviqit.

  Drashkoviq thotë se ai regjim kishte shtyrë Serbinë në luftën me Kosovën, kishte humbur luftën, kishte kapitulluar pa kushte dhe ishte detyruar që të tërhiqej nga Kosova përgjithmonë.

  Sipas tij serbët janë hipnotizuar nga mashtrimet se “Kosova është ende në Serbi dhe se është zemra e Serbisë”, dhe që Rusia e Kina garantojnë një gjë të tillë. /Express/

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Të tjera
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar shqiptarët për 28 nëntor, Ditën e Flamurit....
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen një. Ai për emisionin “Radar”...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sot po festohet 28 nëntori- Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i shpalljes së Pavarësisë. E një nga emrat më të shpeshtë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.