×
 • Lajme
 • Lajme

  Diplomojnë 15 kadetët e FSK-së, ndër ta edhe Lirëza Dollomaja nga Shqipëria

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni gjatë ceremonisë së diplomimit të gjeneratës së vitit 2020 të kadetëve të forcës së Sigurisë së Kosovës tha se ndjehet krenar me 15 kadetët që arritën të diplomojnë sot, pas katër vitesh në akademinë Ushtarake dhe të kalojnë të gjitha provat e vështira që kanë pasur.

  Ndër të diplomuarit e sotëm është edhe Lirëza Dollomaja nga Shqipëria dhe po ashtu Luan Haradinaj, djali i vëllait të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

  Quni tha se emrat e 15 kadetëve duhet t’i dëgjojnë të gjithë qytetarët e Kosovës.

  “Dua që këta emra t’i dëgjoj çdo qytetar dhe të kuptohet se pse ju jeni të veçantë. Para katër viteve ishit në mesin e 1 mijë të rinjve që synonin të vinin në këtë ditë”, tha Quni, duke numëruar të gjitha trajnimet që 15 kadetët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë kaluar gjatë këtyre katër viteve.

  “Të gjitha këto që i bëtë nën presionin e kohës, ju bëjnë të veçantë, do të thosha të jashtëzakonshëm. Jeni vetëm 15 nga 1 mijë që e kishin për synim të vinin në këtë ditë”, tha Quni gjatë fjalimit të tij.

  Ai tha se ndjehet krenar me 15 kadetët e diplomuar, ashtu si ndjehet krenar edhe me eprorët e tyre që kanë bërë një punë të shkëlqyeshme gjatë këtyre viteve.

  Lirëza Dollomaja – Kadetja e dalluar e FSK-së

  Lirëza Dollomaja mori çmimin për kadet të dalluar, ndërsa toger Shpend Hajdini, mori çmimin për trajnerin e dalluar.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.