×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Deputetët e ftojnë Kryeministri Hoti të raportojë në Kuvend para shkuarjes në Uashington

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Kryesisë së Kuvendit, raporton Front Online.

  Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tha se në këtë mbledhje me vota unanime është kërkuar që Hoti të raportojë para deputetëve para shkuarjes në Uashington.

  “Me vendim unanim do t’i drejtohem kryeministrit që ai të raportoj Kuvendit para se të niset me 27 qershor në Uashington. Kuvendi e ka rolin mbikëqyrës ndaj Qeverisë”, theksoi ajo.

  Tutje bëri me dije së të martën do të këtë dy seanca plenare.

  “Të martën dy seanca plenare. E para ka të bëjë me ratifikim të marrëveshjeve ndërkombëtare dhe e dyta për krijimin e komisioneve Ad hoc”, u shpreh ajo.

  Kryeministri Hoti, sipas saj do të ftohet në Interpelancë për heqjen e reciprocitetit në raport me Serbinë.

  “Kështu kanë kërkuar deputetët e VV”, theksoi ajo./Front Online

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/591981271727850/

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Një autoservis është përfshirë nga zjarri këtë të shtunë në fshatin Duhël të Suharekës, ku si pasojë janë djegur disa vetura. Ndërkaq,...
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.