×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Cakaj inkurajon shqiptarët për unitet në zgjedhjet e Serbisë

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, një ditë para zgjedhjeve në Serbi ka inkurajuar shqiptarët e Luginës që të votojnë listën e Luginës së

  Bashkuar duke thënë se ata kanë mbvështetjen e plotë edhe të Shqipërisë edhe të Kosovës.

  Ai tha se edhe pse ekzistojnë mendime dhe parti ndryshe, Lugina duhet të ketë një faktor politik.

  Postimi i plotë:

  Edhe njëherë:
  Pjesëmarrja e lartë e mbështetja masive në zgjedhjet për listën e Luginës së Bashkuar është e një rëndësie të patjetërsueshme!

  PO, PO: ekzistojnë edhe mendime ndryshe edhe shumë parti politike, por duhet të ketë vetëm një faktor politik në Luginën e Preshevës!

  Kjo listë gëzon mbështetjen e plotë të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës: kjo duhet të jetë pikëfillimi i një ndërmarrje të përbashkët për Luginën!

  Forca vëllezër – bashkimi bën fuqinë ?????!

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ministri i Jashtëm i RMV-së, Bujar Osmani sot deklaroi se me vendimit e fundit të Këshillit Ministror është shpëtuar OSBE. Ai në...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrëmjen e së mërkurës, një vrasje në rrugën “Dalip Alshiqi” tronditi Prishtinën. Raportimet fillestare pohuan se Liridona Murseli u vra nga disa...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  63-vjeçari i dyshuar për sulm seksual ndaj një të miture 15-vjeçare, nesër do të dalë para Gjykatës në Pejë. Zëdhënësi në Prokurorinë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit. Rastin përFront Online e ka...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Gjykata Komerciale e ka pezulluar edhe në rivendosje ndërtimin e Rrugës A. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka bërë një bisedë me disa nga banorët e tjerë. Ajo ka thënë se Blero...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.