×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Boris Johnson shpall rregulla të reja mbylljeje, për shkak të Covid-19

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Boris Johnson ka njoftuar një sërë masash të reja për të luftuar rritjen e shpejtë të rasteve të koronavirusit në Mbretërinë e bashkuar.

  Këtu janë pikat kryesore, të cilat do të hyjnë në fuqi në Angli javën e ardhshme, sipas deklaratës së Kryeministrit .

  • Punonjësit e zyrave që mund të punojnë nga shtëpia duhet ta bëjnë këtë.
  • Pubet, baret dhe restorantet në Angli do të porositen të mbyllen në 10:00 çdo natë.
  • Sektori i mikpritjes do të jetë i kufizuar vetëm në shërbimin e tryezës.
  • Maskat duhet të vishen në taksi dhe automjete me qira private, dhe nga stafi i shitjes me pakicë gjatë punës.
  • Klientët e bizneseve të brendshme gjithashtu do të duhet të mbajnë maska – përveç kur janë ulur në një tavolinë për të ngrënë ose pirë.
  • Përjashtimet nga rregulli i gjashtë do të reduktohen, duke ndaluar sportet e ekipit të brendshëm – të tilla si ndeshjet e futbollit të mbyllur pesë me një.
  • Kthimi i planifikuar i spektatorëve në vendet sportive tani nuk do të zbatohet nga 1 Tetori.
  • Ceremonitë dhe pritjet e dasmave do të kufizohen në 15 persona nga e hëna.

   

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Për këdo që tashmë është mërzitur nga bota këtu dhe kërkon të eksplorojë hapësirën, NASA mund t’ju ndihmojë. Agjencia hapësinore po kërkon...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Vip21 Shkurt 2024
  Nominimi i kësaj jave, duket se e ka nxjerr nga vetja në disa situata Meritonin. Ai ka pasur përplasje me shumë banorë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, thotë se vdekja e politikanit opozitar rus, Alexei Navalny, si dhe përfitimet e para të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes së Finaldën Antti Hakkanen e ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin. Sipas njoftimit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.