×
Etiketë: johnson
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Kryeministri britanik Boris Johnson bëri thirrje sot që bashkësia ndërkombëtare të bashkëpunojë më ngushtë për të luftuar pandemitë, duke premtuar një shtesë prej 500 milion stërlinash për fondin global të vaksinave COVAX. “Pas nëntë muaj...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Shumë vende të botës po kanë probleme që të gjejnë formë se si t’i qasjen pandemisë Covid 19. E tillë është duke u paraqitur situata edhe në Mbretërinë e Bashkuar, e cila ka arritur “një...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Boris Johnson ka njoftuar një sërë masash të reja për të luftuar rritjen e shpejtë të rasteve të koronavirusit në Mbretërinë e bashkuar. Këtu janë pikat kryesore, të cilat do të hyjnë në fuqi në...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson mbështeti sot qëllimin e tij për rishikimin e pjesshëm të marrëveshjes mbi Brexit përballë kërcënimit se BE mund të vendosë një “bllokadë” ushqimore në Irlandën e Veriut, e rrezikshme për paqen...
Vip03 Shtator 2020
Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka zbuluar se ‘e gjithë familja e tij’ kanë rezultuar pozitivë për coronavirus. 48-vjeçari njoftoi lajmet të mërkurën, duke thënë se gruaja e tij Lauren Hashian, 35 vjeçare dhe dy vajzat...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kryeministri britanik Boris Johnson punësoi trajnerin personal Harry Jameson për të humbur peshë, pasi pranoi se ai ishte "tepër i dhjamosur" pasi kontraktoi virusin e koronës. Johnson u pranua në spital me COVID-19 në prill,...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryeninistri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se Britania qëndron përkrah Alexei Navalny dhe familjes së tij dhe se për t’u zbuluar shkaqet e helmimit, duhet të bëhet një hetim ndërkombëtar. “Helmimi i...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Kryeministri Boris Johnson zgjodhi të kalonte pushimet verore në një fshat skocez duke bërë kamping me familjen e tij, por atje është hasur me një të papritur. Pronari i tokës, Kenny Cameron, është nevrikosur jashtë...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Strategjia më e fundit e Boris Johnson për të luftuar koronavirusin, synon ta bëjë Britaninë më të shëndetshme, por aktivistët janë të shqetësuar për pasojat që politika do të ketë tek jeta e njerëzve me...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, tha se rihapja e shkollave në shtator është veprim i domosdoshëm shoqëror, ekonomik dhe moral, duke këmbëngulur se ato mund të operojnë në mënyrë të sigurt, pavarësisht rrezikut...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson, e mbrojti vendimin e qeverisë së tij për të futur në karantinë udhëtarët që vijnë nga Spanja, duke thënë se “ka shenja të valës së dytë të koronavirusit” në disa pjesë...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson, pranoi se qeveria e tij nuk e ka kuptuar koronavirusin “gjatë javëve dhe muajve të parë” të shpërthimit në Mbretërinë e Bashkuar. Duke folur për BBC-në, Johnson tha se ka pasur...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson, pranoi se qeveria e tij nuk e ka kuptuar koronavirusin “gjatë javëve dhe muajve të parë” të shpërthimit në Mbretërinë e Bashkuar. Duke folur për BBC-në, Johnson tha se ka pasur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.