Vip

Dwayne Johnson tregon se e gjithë familja e tij rezultuan pozitivë me COVID-19

Dwayne Johnson tregon se e gjithë familja e tij rezultuan pozitivë me COVID-19
09:59 | 03 Shtator 2020

Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka zbuluar se ‘e gjithë familja e tij’ kanë rezultuar pozitivë për coronavirus.

48-vjeçari njoftoi lajmet të mërkurën, duke thënë se gruaja e tij Lauren Hashian, 35 vjeçare dhe dy vajzat e tyre, Tiana, dy vjeçe dhe Jasmine, katër vjeçe, të gjitha rezultuan pozitive për COVID-19. Ai e bëri këtë të ditur përmes një video të ndarë në Instagram për 196 milionë ndjekësit e tij, duke i quajtur diagnozat si ‘një nga gjërat më sfiduese dhe të vështira’ që ata kanë pasur ndonjëherë si familje.

“Testimi pozitiv për COVID-19 është shumë më ndryshe se sa rikuperimi nga incidentet e këqija apo të jesh i thyer, gjë që unë kam qenë më shumë se disa herë”, filloi ai.

“Prioriteti im i parë është të ruajë familjen time dhe njerëzit e mi të dashur… Dëshiroja që të isha vetëm unë që rezultova pozitiv. Ishte e gjithë familja ime dhe ishte një goditje në zorrë. Ne në një familje jemi të mirë, jemi në anën tjetër të saj dhe jo ngjitëse.. Falënderoj Zotin, ne jemi në gjendje të mirë shëndetësore”.

“Ne jemi duke numëruar tani bekimet në jetë. Jemi shumë të vetëdijshëm që jo gjithmonë arrini në skajin tjetër të COVID-19 më të fortë dhe më të shëndetshëm”, shtoi ai.

Ish mundësi është baba i tre vajzave – Simone 18 vjeçare, nga martesa e tij e mëparshme me ish-gruan Dany Garcia, dhe vajzat Jasmine dhe Tiana, të cilat i mirëpriti me gruan Lauren përkatësisht në 2015 dhe 2018.

Ndërkohë, në video aktori u bëri thirrje fansave të jenë të kujdesshëm kur janë jashtë dhe të shmangin sa më shumë infeksionin.

“Nëse ju keni familje dhe miq në shtëpinë tuaj, ju i njihni ata, ju i besoni atyre. Ata mund të jenë në karantinë sikurse ju. Ju akoma nuk e dini. Asnjëherë nuk e dini”, tha ai dhe përcaktoi që çdo vizitor duhet të testohet një ditë para takimit.

“Rrisni imunitetin tuaj me antioksidantë, vitamina, gjëra të asaj natyre”, vazhdoi mes tjerash Dwayne.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera