Lajme

Bllokohen gjashtë kosovarë në një mal të Shqipërisë, shpëtohen me helikopter (VIDEO)

Bllokohen gjashtë kosovarë në një mal të Shqipërisë, shpëtohen me helikopter (VIDEO)
21:26 | 25 Qershor 2020

Një helikopter i Forcës Ajrore u angazhua në operacionin e kërkim-shpëtimit të 6 turistëve nga Kosova të cilët ishin bllokuar prej disa orësh në malin e Jezercës.

Operacioni nga ajri nisi rreth orës 19:00 dhe pak më parë turistët u morën nga zona ku ishin bllokuar dhe u dërguan shëndoshë e mirë në Theth.

Operacioni i Forcës Ajrore në bashkëpunim me Policinë e Shtetit përfundoi me sukses.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera