Lajme

Basha nis vizitën në Kosovë, pritet nga Hoti

Basha nis vizitën në Kosovë, pritet nga Hoti
11:11 | 20 Korrik 2020

Lideri i opozitës së bashkuar në Shqipëri, Lulzim Basha ka nisur vizitën e tij dyditore në Kosovë.

Kreu i PD-së i shoqëruar me disa prej vartësve të tij në parti është pritur nga kryeministri Avdullah Hoti.

Ndërkohë pas takimit pritet të ketë konferencë të përbashkët për medie.

Kurse, gjatë ditës Basha pritet të takojë liderë të tjerë institucionalë e politikë.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera