×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Bajrami dhe koordinatorja për Zhvillim të OKB-së në Kosovë, flasin për rimëkëmbjen ekonomike

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami priti sot në takim koordinatoren për zhvillim të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson ku u diskutua për intensifikimin e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe agjencive të specializuara të OKB-së që funksionojnë në Kosovë në të mirë të procesit të rimëkëmbjes ekonomike.

  Po ashtu gjatë këtij takimi u diskutua edhe për rritjen e transparencës buxhetore, buxhetimin e përgjegjshëm gjinor dhe temave tjera të interesit të përbashkët.

  Bajrami e njoftoi Richardson me punën e Ministrisë së Financave në menaxhimin e financave publike dhe masave për rimëkëmbje ekonomike.

  Ndërsa, koordinatorja për zhvillim të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson, e uroi Bajramin për detyrën e re dhe theksoi se misioni i OKB-së, do të vazhdojë t’i ofrojë edhe më tej përkrahje Kosovës, nëpërmjet programeve të ndryshme zhvillimore.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Ekonomi20 Maj 2024
  Përkundër ndryshimeve të çmimeve në shumë sektorë, çmimet këtë vit do të jenë të njëjta në hotelet e “Fafa Hotels & Resorts”...
  Ekonomi16 Maj 2024
  Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Nik Gjeloshaj, viziton Aleancën Kosovare të Bizneseve, ai është pritur nga kryetari i AKB-së, Agim Shahini. “Kosova...
  Ekonomi16 Maj 2024
  Rreth gjysmë miliardë euro arrin shuma e përgjithshme e investimeve direkte amerikane në Kosovë në dekadën e fundit, bazuar në statistikat e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar `Projektligjin për Ratifikimin e Traktatit` ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës, për...
  Sport20 Maj 2024
  Barazimi i Real Madridit me rezultat 4-4 ndaj Villarrealit, e pa Carlo Ancelottin duke vendosur në fushë formacionin e dytë të ekipit,...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës nesër do të mbajë mbledhje me fillim prej orës 10:00. Këtë e ka bërë të ditur ZKM përmes një...
  Sport20 Maj 2024
  Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka publikuar listën preliminare prej njëzet e gjashtë futbollistëve të ftuar për Euro 2024.  Kroacia e cila...
  Lajme20 Maj 2024
  Pas njoftimit të prokurorit të Gjykatës Ndërkombëtare Penale (GJNP) që synon lëshimin e fletarrestimeve ndaj kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, ministrit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.