×
Etiketë: rimëkëmbjen
Ekonomi28 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një shkrimi në Facebook ka dhënë detaje për milionat e planifikuara nga Qeveria për rimëkëmbjen ekonomike. Ai ka thënë se sot ka qenë një mbledhje e jashtëzakonshme e Qeverisë,...
Lajme25 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka hedhur përsëri në votim, në parim, projektligjin për rimëkëmbje ekonomike ku vetëm 60 deputetë morën pjesë në votim, dhe projektligji do të votohet përsëri në seancën e ardhshme. Për çka ka...
Lajme24 Shtator 2020
Nesër do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila do të fillojë në ora 10:00, raporton Gazeta Express. Në rend dite nga do të jetë edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike....
Lajme23 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se në pakon për zbatimin e programit për rimëkëmbjes ekonomike, Qeveria ka paraparë të ndaj edhe një fond rezervë për dhe rreth pandemisë. “I bëj ftesë...
Lajme23 Shtator 2020
Përkundër se në dy seancat e fundit koalicioni qeverisës nuk ka arritur të kaloi me shumicë të thjeshtë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti e ka mohuar se nuk i kanë votat e mjaftueshme...
Lajme21 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka bërë thirrje tek të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që të japin votën e tyre që ligji për rimëkëmbjen ekonomike...
Ekonomi19 Shtator 2020
Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike dështoi të votohet sërish në parim në seancën e së enjtes, por ky veprim po konsiderohet i rrezikshëm për ekonominë e Kosovës. Derisa qeveria kërkon sa më parë të votohet projektligji...
Front TV17 Shtator 2020
Ka nisur vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. Kryetarja e kuvendit Vjosa Osmani në fjalën hyrëse ka ngushëlluar të gjitha familjet që kanë humbur më të dashurit e tyre nga pandemia Covid-19. Ajo...
Ekonomi17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës sot do të hedhë sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Deputetët do të votojnë edhe rreth dy propozim-rezolutave...
Ekonomi26 Gusht 2020
Është mbajtur sot punëtoria për “Rimëkëmbjen e Telekomit”, në të cilën punëtori mori pjesë edhe ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Pas situatës së krijuar me bllokimin e llogarive të Telekomit dhe zhbllokimit të...
Lajme24 Gusht 2020
Zëvendës kryeministri dhe Ministri i Pushtetit Lokal Goran Rakiq, në prani të Kryeministrit Hoti, Ministrit të Shëndetësisë, Ministrit të Arsimit dhe Kryetarëve të komunave, në një takim të organizuar për të diskutuar për situatën e...
Lajme14 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës dhe shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.07/L-016...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës dhe shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.07/L-016...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.