Lajme

Arrin në 48 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë

Arrin në 48 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë
22:37 | 27 Qershor 2020

Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë regjistruar katër vdekje si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur të shtunën se deri tash, si pasojë e COVID-19, në vend kanë vdekur 48 persona.

Të premten, në raportin ditor të IKSHPK’së, ishin të regjistruara 44 vdekje.

Në mëngjesin e së shtunës, Qendra Klinike Universitare njoftoi për tri vdekje, ndërsa në raportin e mbrëmjes nga IKSHPK’ja u shtua edhe një numër në listën e të vdekurve.

Deri tash në Kosovë janë regjistruar 2590 raste pozitive. Nga ta 1394 janë shëruar e 48 kanë vdekur.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera