×
Etiketë: 48
Kronika29 Shtator 2020
Në Rogoqicë të Kamenicës mesnatën e së hënës po bëhej kontrabandë me mallra. Policia gjatë kontrollit në një veturë ka konstatuar se automjeti ishte i ngarkuar me mallra të ndryshme. 270 kilogram mish të pulës,...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes një postimi në Facebookka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa ka bërë të ditur po...
Kronika26 Shtator 2020
48 aksidente në trafik janë shkaktuar vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se 15 aksidente kanë qenë me të lënduar, ndërsa 33 aksidente...
Ekonomi25 Shtator 2020
Një kontratë në vlerë prej 4.8 milionë euro për asfalt që e ka nënshkruar kryetari i Ferizajt Agim Aliu, po e shqetëson deputetin e VV-së Dimal Basha, pasi sipas tij ka qenë projekt i pabuxhetuar....
Lajme06 Shtator 2020
48 vjet nga variola, të mbijetuarit kosovarë tregojnë sa i vështirë ishte ky virus Lajme Gazeta Express06/09/2020 21:06 Jetë njerëzish dikur mori edhe një epidemi tjetër, variola. Në fakt koincidencë është se edhe të infektuarit...
Lajme27 Gusht 2020
Drejtori i shtëpisë së shëndetit në Preshevë, Driton Salihu ka thënë për RTV Dukagjinin se gjendja në këtë komunë nuk është e mirë por jo alarmante sa i përket coronavirusit. “Rreth 20 pacientë në ditë...
Lajme26 Gusht 2020
As e martja e djeshme nuk ka kaluar pa aksidente trafiku. Në 24 orët e fundit në mbarë Kosovën kanë ndodhur 48 aksidente. 22 prej tyre me lëndime, derisa 26 të tjera kanë qenë vetëm...
Kronika24 Gusht 2020
Prokurioria e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndaluar për 48 orë 16 persona. Kurse, gjatë periudhës së njëjtë kohore janë bërë katër kërkesa për cakimin e paraburgimit të pesë personave. Të...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania kanë raportuar numër të lartë të të infektuarve me pandeminë globale të quajtur COVID-19. SHBA-ja ka regjistruar 48.693 raste të reja me coronavirus dhe 1,108 vdekje gjatë 24...
Lajme10 Gusht 2020
Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, njoftoi se sot, në Ferizaj, një person dyshohet se ka privuar nga jeta nënën e tij. “Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00, në mëngjes, ku i...
Kronika28 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin janë shënuar 48 aksidente, prej tyre me të lënduar kanë përfunduar 19, ndërsa vetëm me dëme materiale kanë qenë 29 aksidente....
Lajme23 Korrik 2020
Organizatat e Shoqërisë Civile të mbështetura nga përfaqësues të fshatrave të Rugovës, shprehën pakënaqësi lidhur me vendimin e prokurorisë për ndalimin e qarkullimit të lirë të qytetarëve me materiale ndërtimi në zonat e tyre. Pas...
Lajme21 Korrik 2020
Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 48 aktakuza, kundër 54 personave për vepra të ndryshme penale, si dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.