×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrihet marrëveshja për hapjen e korridorit ajror Shqipëri-Kosovë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Albcontrol dhe Agjencia e Shërbimeve të Navigimit Ajror e Kosovës, kanë nënshkruar sot një Letër Marrëveshje për koordinimin e trafikut ajror midis Tiranës dhe Prishtinës.

  Marrëveshja është lidhur në kuadër të projektit “Mbledhja për Normalizimin e Aviacionit të Ballkanit” (BANM), të udhëhequr nga NATO.

  Njoftimi i plotë:

   

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka kujtuar sot më 14 prill një grup dëshmorësh të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga fshatrat e zonës...
  Lajme14 Prill 2024
  Gerald Knaus nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet, ka shprehur optimizën për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës. Ai pohoi se Strasburgun...
  Lajme14 Prill 2024
  Mjetet e sterilizuara i morën për përdorim. Ekipi i kirurgëve oral në Qendrën Klinike Stomatologjike Universitare të Kosovës, me to kryen implantin...
  Të tjera
  Lajme14 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot është takuar me deputetin kanadez, Rob Oliphant me të cilin kanë diskutuar për forcimin e marrëdhënieve...
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shumica e kabinetit të luftës izraelite favorizon një përgjigje ndaj sulmit të mbrëmshëm nga Irani, por anëtarët janë të ndarë në shkallën...
  Lajme14 Prill 2024
  Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen e radhës së Këshillit të Përgjithshëm të saj. Kryetari i LVV-së njëherësh kryeministri Albin Kurt tha...
  Kronika14 Prill 2024
  Një veturë është përfshirë nga flakët sot në fshatin Gllarevë në magjistralen Pejë – Prishtinë. Këtë për Klankosova e bëri të ditur...
  Kronika14 Prill 2024
  Një aksident mes një veture dhe një motoçiklete ka ndodhur në rrugën Gjakovë-Pejë, nga ku ka mbetur i lënduar një person. Këtë ...
  Ekonomi14 Prill 2024
  Banorët e fshatit Shipitullë të Obiliqit po ankohen se KEK-u nuk ua ka kompensuar objektet nga të cilat duhet të largohen për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.