×
Etiketë: arrihet
Lajme21 Shtator 2020
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se në mënyrë që Kosova dhe Serbia të lëvizin përpara, të gjithë duhet të kenë qasje të re ndaj çështjeve...
Lajme18 Shtator 2020
Ministria e Jashtme Spanjolle ka paralajmëruar se mund ta konsiderojë njohjen e Kosovës në rast të një marrëveshjeje me Serbinë. Spanja do të ishte e gatshme të njihte Kosovën nëse kjo e fundit arrin një...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të vitit të ri hebraik në Prishtinë, ku edhe ka mbajtur një fjalim. Presidenti Thaçi ka thënë se ky është një manifestim i...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Rusia përkrahë çdo marrëveshje që arrihet vullnetarisht nga Kosova dhe Serbia. “Siç ka thënë presidentin Vladimir Putin vazhdimisht, ne e përkrahim Serbinë në hapat që...
Lajme04 Shtator 2020
Në takimin e sotëm që do të mbahet në Shtëpinë e Bardhë në ShBA, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pavarësisht se është paralajmëruar arritja e një marrëveshje politike mes dy vendeve, sipas Jeta Krasniqit nga Instituti...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë “nuk pret të shohë vaksinim të përhapur për coronavirusin deri në mes të vitit të ardhshëm”, tha zëdhënësja Margaret Harris. Aktualisht janë 34 vaksina në mbarë botën që po kryejnë prova...
Lajme17 Korrik 2020
Me insistimin e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, liderët e partive politike shqiptare në Bujanoc janë bindur që ta nënshkruajnë marrëveshjen e përbashkët për ta drejtuar Komunën, duke e lënë kështu në opozitë...
Lajme13 Korrik 2020
Presidenti i Këshillit për Strategji të Politikave dhe ish -ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Dragan Shutanovac tha se do të ishte jashtëzakonisht e vështirë të arrihet një marrëveshje detyruese midis Beogradit dhe Prishtinës dhe se...
Lajme11 Korrik 2020
Nëse Gjermania dhe Franca, me përkrahjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) do të vazhdojnë të kenë qasjen e njëjtë sikurse kohëve të fundit për dialogun Kosovë-Serbi, atëherë është krejtësisht reale që marrëveshja të...
Lajme10 Korrik 2020
Valon Murtezaj, këshilltari për politikë të jashtme i kryeministrit Avdullah Hoti, ka thënë që presidenti i Francës, i ka thënë kryeministrit Hoti që brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë – Serbi. “Macron...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Shoqata Kombëtare e Transportit Qytetës ka dalë në një deklaratë ku shpjegon se është arritur marrëveshja me bashkinë e Tiranës dhe se transporti do të fillojë, me përshtatjet e kërkuara. Transporti pritet që të rinis...
Ekonomi25 Qershor 2020
Rrjeti i Shitësve me Pakicë shprehen të shqetësuar pasi thonë se diskursi politik po pamundëson rimëkëmbjen e ekonomisë vendore pas shpërthimit të Covid-19. “Rënia e aktivitetit ekonomik krahas situatës emergjente të shëndetit publik ka dëmtuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.