Lajme

Arrestohet një person i dyshuar për ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës’

Arrestohet një person i dyshuar për ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës’
11:38 | 23 Gusht 2020

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Deçan, me datën 22 gusht 2020, ёshtё informuar nga njё qytetar, se njё person i dyshuar kishte dalё nё rrugё me armё zjarri tё cilёn e mbante nё dorё.

Njësitet Policore pranё Stacionit Policor Deçan, menjёhere iu kanё vendit tё ngjarjёs, personi i dyshuar ёshtё arrestuar dhe nga i dyshuari:

• B. K. lindur me 1975,

Tek i dyshuari janë gjetur dhe janë konfiskuar:

• një (1) AK-47,
• një (1) karikator i sё njejtёs armё dhe
• dhjetё (10) fishekё cal. 7.62x 39 mm

I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera