Lajme

Ambasadori amerikan pas bisedës me Gucatin: Do të merremi më shumë me veteranët e UÇK’së

Ambasadori amerikan pas bisedës me Gucatin: Do të merremi më shumë me veteranët e UÇK’së
15:53 | 13 Korrik 2020

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka zhvilluar një takim virtual me kreun e OVL – UÇK ‘së, Hysni Gucatin.Kosnett ka shkruar në Twitter se me Gucatin kanë pasur një diskutim të mirë për çështjen e veteranëve.

Ambasadori amerikan tha se mezi presin angazhim të mëtutjeshëm me veteranët e luftës.

Për takimin me Kosnett ka njoftuar sot edhe kreu i veteranëve përmes një shkrimi në Facebook.

 

 

 

Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company

Të tjera