×
Etiketë: Ambasadori
Lajme30 Shtator 2020
Ambasadori i ShBA’ve në Beograd, Anthony Godfrey, ka thënë se Marrëveshjen e Washingtonit e sheh si zotim politk dhe jo si një marrëveshje ligjërisht të obligueshme sepse idea për një normalizim ekonomik është e rëndësishme...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme28 Shtator 2020
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e deputetëve lidhur me rastin e Agon Musliut, pasi tha se një deklaratë të tij e ka dorëzuar në organet hetuese të...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Siç njofton kumtesa, ministri Abrashi falënderoi ambasadorin Orlando për mbështetjen e që Italia i ka dhënë...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Serbi, Jahel Vilan ka thënë se Izraeli ende nuk e ka njohur teknikisht Kosovën, por ka theksuar se procesi i njohjes është duke vazhduar dhe as që mund të...
Lajme25 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Jashtme vazhdon të aplikojë standarde të dyfishta sa i përket gradimit dhe aplikimit të rrotacionit në shërbimin e jashtëm diplomatik. Pa kaluar në Komisionin për Grada dhe Disiplinë, diplomati që deri...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më 4 shtator dhe se puna e njohjes reciproke më nuk është çështje diskutimi. Vilan ka...
Lajme16 Shtator 2020
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka përkujtuar aktorin kosovar Adem Mikullovci i cili vdiq dje. Kosnett ka shkruar në Twitter se i bashkohen të gjithë Kosovës në përkujtimin e jetës së aktorit Adem Mikullovci,...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori palestinez në Beograd Muhammad Nabhan vlerësohet si ‘antishqiptari’ më i madh nga Milaim Zeka derisa mirëpret njohjen nga Izraeli. Ish-deputeti Milaim Zeka ka vlerësuar njohjen e Kosovës nga Izraeli, e premtuar me nënshkrimin e...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori i BE’së, në Kosovë, Tomas Szunyog ka takuar sot kreun e PDK’së, Kadri Veseli. Përmes një postimi në Twitter, ambasadori Szunyog ka thënë se në takimin me Veselin e ka pyetur për qëndrimin e...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Hungarisë, Jozsef Bencze. Duke i uruar ambasadorit mirëseardhje në Kosovë, presidenti Thaçi ka theksuar se marrëdhëniet e mira diplomatike...
Lajme11 Shtator 2020
Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey tha sot se Shtetet e Bashkuara inkurajojnë nënshkruesit e marrëveshjes në Washington për ta zbatuar atë në mënyrën si e nënshkruan. Godfrey tha në Kryqin e Kuq Serb, ku...
Lajme10 Shtator 2020
Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka folur për herë të parë pas marrëveshjes së firmosur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, ku Izraeli ishte një nga temat në marrëveshje. “Çdo...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.