×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadori amerikan në Serbi: Nënshkruesit ta zbatojnë marrëveshjen e Washingtonit

  FrontOnline
  11 Shtator 2020

  Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey tha sot se Shtetet e Bashkuara inkurajojnë nënshkruesit e marrëveshjes në Washington për ta zbatuar atë në mënyrën si e nënshkruan.

  Godfrey tha në Kryqin e Kuq Serb, ku dhuroi gjak si pjesë e aksionit të organizuar me rastin e përkujtimit ë 19 vjetorit të sulmit terrorist në SHBA se Korporata Ndërkombëtare Amerikane e Financave për Zhvillim (DFC) së shpejti do të shkojë në Sergbi e cila sipas tij, do të ndihmojë Amerikën të përmbush premtimet e saj, raporton Tanjug.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të cilat në...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen se pse nuk mori pjesë në samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.