Lajme

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujëve, lëndohen dy persona

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujëve, lëndohen dy persona
10:46 | 19 Qershor 2020

Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Podujevë saktësisht, në fshatin Trudë, raporton Front Online.

Lajmin e ka konfirmuar për Front Online, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, në këtë aksident ishin të përfshira dy automjete, një kamion dhe një veturë, si dhe të lënduar kanë mbetur dy persona.

Ahmeti ka thënë se të aksidentuarit janë dërguar në tretman mjekësor, ndërsa me rastin po merret njësiti i trafikut.

“Sot rreth orës 08:30, kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Podujevë, saktësisht në fshatin Trudë. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy automjete(një kamion dhe një veturë). Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar 2 persona. Të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti./Front Online

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera