Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Agjenda e vizitës së kryeministrit Avdullah Hoti në Shqipëri

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nesër më 3.7.2020 (e premte) viziton Republikën e Shqipërisë, me ftesë të kryeministrit Edi Rama.

  Gjatë vizitës zyrtare në Shqipëri, Kryeministri Hoti do të zhvillojë këto aktivitete:

  10:00- Pritja e kryeministrit Avdullah Hoti nga kryeministri Edi Rama.

  VENDI: Pallati i Brigadave

  11:15- Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

  13:10 –Takim me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

  VENDI: Presidencë – Salla Skënderbe

  14:00 -Takim me Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi.

  VENDI: Zyra e Kryetarit të Kuvendit

  14:45 -Takim me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

  VENDI: Zyra e Kryetarit të Bashkisë

  15:30 –Takim me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

  VENDI: Zyra e Kryetarit të PD. /Front Online

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Njohësi i proceseve politike, Jusuf Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave që të mërkurën mbrëma i bëri kryeministri i vendit, Albin Kurti lidhur...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Në këtë takim është diskutuar edhe për...
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Të tjera
  Kronika23 Mars 2023
  Një person raportohet të ketë qenë viktimë e grabitjes dje në fshatin Bablak të Ferizajt. Viktima mashkull ka raportuar se derisa ka...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken that të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën...
  Lajme23 Mars 2023
  Një rast i vjedhjes grabitqare është raportuar dje në Sllatinë të Fushë-Kosovës. Viktima femër ka raportuar se derisa ishte duke qëndruar në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.